Skip to content

Shop All Supplies

Every supply we stock — mixes, icings, fillings, toppings, flavorings, oils & shortening, boxes, bags, and more.

Filters

Original price $131.00
Original price $131.00 - Original price $131.00
Original price $131.00
Current price $72.29
$72.29 - $72.29
Current price $72.29
38.0lb | $1.90 / lb

Bear Stewart Premium Apple Turnover Filling- 38 pound pail

Bear Stewart

No Run Apple Turnover Filling by Bear Stewart is perfect for filling cakes & tortes or for making danish, turnovers, etc. It's not too sweet an...

View full details
Original price $131.00
Original price $131.00 - Original price $131.00
Original price $131.00
Current price $72.29
$72.29 - $72.29
Current price $72.29
38.0lb | $1.90 / lb
Save $58.71 Save $0.00
Original price $74.93
Original price $74.93 - Original price $74.93
Original price $74.93
Current price $53.08
$53.08 - $53.08
Current price $53.08
384.0oz | $0.14 / oz

Lawrence Foods Ez Squeeze Apricot Filling, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

Our Apricot Ez Squeeze Filling is loaded with chopped apricots in a sweet sauce and comes packed in user-friendly 2# plastic sleeves.  Ideal for u...

View full details
Original price $74.93
Original price $74.93 - Original price $74.93
Original price $74.93
Current price $53.08
$53.08 - $53.08
Current price $53.08
384.0oz | $0.14 / oz
Save $21.85 Save $0.00
Original price $26.83
Original price $26.83 - Original price $26.83
Original price $26.83
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99

Rainbow Decorettes / Sprinkles / Jimmies

JCT

Six vibrant hues- Red, Blue, Pink, Green, Yellow, and Orange- and White color these soft-baked morsels for a delightful burst of color and texture ...

View full details
Original price $26.83
Original price $26.83 - Original price $26.83
Original price $26.83
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
Save $5.84 Save $0.00
Original price $70.88
Original price $70.88 - Original price $70.88
Original price $70.88
Current price $55.75
$55.75 - $55.75
Current price $55.75
352.0oz | $0.16 / oz

Lawrence Foods easy-to-use Supreme Donut Glaze 22# pail

Lawrence Foods

Our easy-to-use Supreme Donut Glaze is a top-of-the-line glaze that supplies Donuts and flaky pastries with a thick, prominent coating. It also off...

View full details
Original price $70.88
Original price $70.88 - Original price $70.88
Original price $70.88
Current price $55.75
$55.75 - $55.75
Current price $55.75
352.0oz | $0.16 / oz
Save $15.13 Save $0.00
Original price $118.97
Original price $118.97 - Original price $118.97
Original price $118.97
Current price $99.99
$99.99 - $99.99
Current price $99.99
704.0oz | $0.14 / oz

Quality "Ready To Use" Special Donut Glaze 44 Pounds Pail

Quality Bakery

Is there anything quite as tempting as a warm, glazed tonight? If you have been looking for the perfect Donut Glaze, your search is over. This glaz...

View full details
Original price $118.97
Original price $118.97 - Original price $118.97
Original price $118.97
Current price $99.99
$99.99 - $99.99
Current price $99.99
704.0oz | $0.14 / oz
Save $18.98 Save $0.00
Original price $123.46
Original price $123.46 - Original price $123.46
Original price $123.46
Current price $55.91
$55.91 - $55.91
Current price $55.91
344.0oz | $0.16 / oz

Quality O'Fashion Fondant White Roll and Pastry Icing 21.5 Pounds

Quality Bakery

Our icing is a premium solution designed for high-volume bakery operations that require consistency, flexibility, and professional cake decorating ...

View full details
Original price $123.46
Original price $123.46 - Original price $123.46
Original price $123.46
Current price $55.91
$55.91 - $55.91
Current price $55.91
344.0oz | $0.16 / oz
Save $67.55 Save $0.00
Original price $70.01
Original price $70.01 - Original price $70.01
Original price $70.01
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84

Red Label Raised Donut Mix 50 Pound Bag

Unity Bakery

Sweet and excellent taste with great table characteristics and is good for machine cut donuts also. This mix is considered the best in the industry...

View full details
Original price $70.01
Original price $70.01 - Original price $70.01
Original price $70.01
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84
Save $10.17 Save $0.00
Original price $167.09
Original price $167.09 - Original price $167.09
Original price $167.09
Current price $105.38
$105.38 - $105.38
Current price $105.38

APEX Icing Shortening / Cake Icing / Donut Filling - APEX 106275 56 by Stratus

Stratas Foods

Apex offers a new, unprecedented standard of shortening functionality without the PHO, expanding the reach of non PHO soy based shortenings into mo...

View full details
Original price $167.09
Original price $167.09 - Original price $167.09
Original price $167.09
Current price $105.38
$105.38 - $105.38
Current price $105.38
Save $61.71 Save $0.00
Original price $55.85
Original price $55.85 - Original price $55.85
Original price $55.85
Current price $39.07
$39.07 - $39.07
Current price $39.07
18.0lb | $2.17 / lb

Bear Stewart Premium Apple Turnover Filling- 18 pound pail

Bear Stewart

No Run Apple Turnover Filling by Bear Stewart is perfect for filling cakes & tortes or for making danish, turnovers, etc. It's not too sweet an...

View full details
Original price $55.85
Original price $55.85 - Original price $55.85
Original price $55.85
Current price $39.07
$39.07 - $39.07
Current price $39.07
18.0lb | $2.17 / lb
Save $16.78 Save $0.00
Original price $100.50
Original price $100.50 - Original price $100.50
Original price $100.50
Current price $69.10
$69.10 - $69.10
Current price $69.10
384.0oz | $0.18 / oz

Lawrence Foods Peach EZ Squeeze Pak, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

Our Peach Ez Squeeze Filling Is Loaded With Chopped, Juicy Peaches In A Sweet Sauce. Ideal for use in pastries, pies, and tarts. Or, use them as a...

View full details
Original price $100.50
Original price $100.50 - Original price $100.50
Original price $100.50
Current price $69.10
$69.10 - $69.10
Current price $69.10
384.0oz | $0.18 / oz
Save $31.40 Save $0.00
Original price $89.99
Original price $89.99 - Original price $89.99
Original price $89.99
Current price $80.69
$80.69 - $80.69
Current price $80.69
384.0oz | $0.21 / oz

Quality Unity Fluffy White Crèm'e Icing / Filling Ready To Use Cake, Cupcake Icing or fluff filling for Donuts

Quality Bakery

Our Fluffy White Crème Icing delivers the timeless elegance of a classic white frosting with the reliability and convenience today’s bakeries deman...

View full details
Original price $89.99
Original price $89.99 - Original price $89.99
Original price $89.99
Current price $80.69
$80.69 - $80.69
Current price $80.69
384.0oz | $0.21 / oz
Save $9.30 Save $0.00
Original price $60.14
Original price $60.14 - Original price $60.14
Original price $60.14
Current price $51.40
$51.40 - $51.40
Current price $51.40

Westco Banana Fruito Icing Fruit 12#

Westco

Concentrated fruit with real fruit pulp used to add flavor and fruit to icing, confections, or cakes. It also is a great way to make flavored fonda...

View full details
Original price $60.14
Original price $60.14 - Original price $60.14
Original price $60.14
Current price $51.40
$51.40 - $51.40
Current price $51.40
Save $8.74 Save $0.00
Original price $52.50
Original price $52.50 - Original price $52.50
Original price $52.50
Current price $49.49
$49.49 - $49.49
Current price $49.49

Westco Professional Mochi Donut Mix 1 60 ounce bag (4.4 lbs - estimated yield 12 dozen)

Westco

Discover the Irresistible Magic of Mochi Donuts: Elevate Your Baking Game with Our Professional-Quality Mochi Donut Mix! Introduction: Indulgence, ...

View full details
Original price $52.50
Original price $52.50 - Original price $52.50
Original price $52.50
Current price $49.49
$49.49 - $49.49
Current price $49.49
Save $3.01 Save $0.00
Original price $82.91
Original price $82.91 - Original price $82.91
Original price $82.91
Current price $72.22
$72.22 - $72.22
Current price $72.22
312.0oz | $0.23 / oz

Quality Cream Cheese Filling 20 lb

Quality Bakery

Our Cream Cheese Filling is a rich, smooth, and ready-to-use filling made from real cream cheese, offering a perfectly balanced blend of tangy flav...

View full details
Original price $82.91
Original price $82.91 - Original price $82.91
Original price $82.91
Current price $72.22
$72.22 - $72.22
Current price $72.22
312.0oz | $0.23 / oz
Save $10.69 Save $0.00
Original price $89.45
Original price $89.45 - Original price $89.45
Original price $89.45
Current price $76.45
$76.45 - $76.45
Current price $76.45

Pumpkin Spice Cake Donut Mix 35# box for orders under 200 pounds (Seasonal)

Unity Bakery

This item is specifically packaged to be shipped by parcel service for order under 200 pounds total weight of all combined items. As Fall approache...

View full details
Original price $89.45
Original price $89.45 - Original price $89.45
Original price $89.45
Current price $76.45
$76.45 - $76.45
Current price $76.45
Save $13.00 Save $0.00
Original price $64.99
Original price $64.99 - Original price $64.99
Original price $64.99
Current price $23.10
$23.10 - $23.10
Current price $23.10
32.0oz | $0.72 / oz

Premium Maple Flavoring for Icings, Glaze, Desserts 1 Quart

Quality Bakery

Sweet and almost caramel-like, with nutty and warm undertones, our maple Concentrate will have you licking your lips in anticipation! You can use t...

View full details
Original price $64.99
Original price $64.99 - Original price $64.99
Original price $64.99
Current price $23.10
$23.10 - $23.10
Current price $23.10
32.0oz | $0.72 / oz
Save $41.89 Save $0.00
Original price $62.34
Original price $62.34 - Original price $62.34
Original price $62.34
Current price $42.83
$42.83 - $42.83
Current price $42.83
384.0oz | $0.11 / oz

Lawrence Foods Ez Squeeze Classic Lemon Filling, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

Our Classic Lemon Ez Squeeze Filling Supplies A Slightly Sweet Lemon Flavor And Has A Bright Yellow Color. Ideal for use in Donuts, pastries, pies...

View full details
Original price $62.34
Original price $62.34 - Original price $62.34
Original price $62.34
Current price $42.83
$42.83 - $42.83
Current price $42.83
384.0oz | $0.11 / oz
Save $19.51 Save $0.00
Original price $96.47
Original price $96.47 - Original price $96.47
Original price $96.47
Current price $82.45
$82.45 - $82.45
Current price $82.45

Buttermilk "Old Fashioned" Style Cake Donut Mix-50#

Unity Bakery

Known for its sweet buttermilk aroma and quality rings the products produces. The Cake mix is easy to use just add water to create perfect ring Don...

View full details
Original price $96.47
Original price $96.47 - Original price $96.47
Original price $96.47
Current price $82.45
$82.45 - $82.45
Current price $82.45
Save $14.02 Save $0.00
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79

Chocolate Cake Donut Mix Free Sample - you only pay shipping and handling

Unity Bakery

Indulge in the rich, decadent taste of our Chocolate Cake Donut Mix! We believe in the value of delicious, high-quality ingredients, which is why w...

View full details
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79
Original price $110.43
Original price $110.43 - Original price $110.43
Original price $110.43
Current price $102.25
$102.25 - $102.25
Current price $102.25

Pumpkin Cake Donut Mix (Seasonal) 50#

Unity Bakery

As Fall approaches one of the top flavors for cake donuts is made with our Pumpkin Cake Donut Mix. Fall festivals provide a showcase for this uniqu...

View full details
Original price $110.43
Original price $110.43 - Original price $110.43
Original price $110.43
Current price $102.25
$102.25 - $102.25
Current price $102.25
Save $8.18 Save $0.00
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35

Chocolate Cake Donut Mix 50 #

Unity Bakery

Chocolate Cake Donut Mix that creates a donut with the flavor and texture of a chocolate wedding cake, made with dark black cocoa and high sugar co...

View full details
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35
Save $15.70 Save $0.00
Original price $22.79 - Original price $22.79
Original price
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79

Buttermilk "Old Fashioned" Cake Donut Mix Free Sample - You only pay shipping & handling

Unity Bakery

5 pounds of delicious Buttermilk Old Fashioned Cake Mix sent free.  You only pay for postage and handling. Known for its sweet buttermilk aroma and...

View full details
Original price $22.79 - Original price $22.79
Original price
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79
Original price $70.01
Original price $70.01 - Original price $70.01
Original price $70.01
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84

50# Red Label Yeast Raised Donut Mix

Unity Bakery

The Red Label Yeast Raised Dough Mix has been time tested and sold for decades throughout the U.S. . The Red Label Donut Mix is perfect for Dough S...

View full details
Original price $70.01
Original price $70.01 - Original price $70.01
Original price $70.01
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84
Save $10.17 Save $0.00
Original price $136.34
Original price $136.34 - Original price $136.34
Original price $136.34
Current price $107.51
$107.51 - $107.51
Current price $107.51
50.0lb | $2.15 / lb

Vreamay 300 Cake and Icing Shortening

bungee

Vreamay premium shortenings deliver exceptional mouthfeel, smooth texture, and a winter white appearance. Vreamay is very workable whether y...

View full details
Original price $136.34
Original price $136.34 - Original price $136.34
Original price $136.34
Current price $107.51
$107.51 - $107.51
Current price $107.51
50.0lb | $2.15 / lb
Save $28.83 Save $0.00