Skip to content

Shop All Supplies

Every supply we stock — mixes, icings, fillings, toppings, flavorings, oils & shortening, boxes, bags, and more.

Filters

Original price $97.74
Original price $97.74 - Original price $97.74
Original price $97.74
Current price $54.39
$54.39 - $54.39
Current price $54.39
384.0oz | $0.14 / oz

Lawrence Apple Turnover filling

Lawrence Foods

EZ Squeeze Apple has sweet apple pieces and cinnamon spice mixed in a thick sweet sauce. This EZ squeeze pack is simple to use, just cut the end of...

View full details
Original price $97.74
Original price $97.74 - Original price $97.74
Original price $97.74
Current price $54.39
$54.39 - $54.39
Current price $54.39
384.0oz | $0.14 / oz
Save $43.35 Save $0.00
Original price $99.98
Original price $99.98 - Original price $99.98
Original price $99.98
Current price $86.39
$86.39 - $86.39
Current price $86.39
20.0lb | $4.32 / lb

Instant Rise Dry Yeast- Bella Rise Yeast- Case of 20 (20#)

Bella Rise

Red Instant Dry Yeast Here’s an overview comparing two yeast types: instant dry yeast vs active dry yeast. Instant dry yeast activates quickly with...

View full details
Original price $99.98
Original price $99.98 - Original price $99.98
Original price $99.98
Current price $86.39
$86.39 - $86.39
Current price $86.39
20.0lb | $4.32 / lb
Save $13.59 Save $0.00
Original price $81.95
Original price $81.95 - Original price $81.95
Original price $81.95
Current price $45.88
$45.88 - $45.88
Current price $45.88
384.0oz | $0.12 / oz

Lawrence Foods Ez Squeeze Chocolate Bavarian Creme Filling, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

Our Chocolate Bavarian Creme Ez Squeeze Filling has a super smooth and creamy texture with a rich Chocolate flavor.  Ideal for use in pastries, pi...

View full details
Original price $81.95
Original price $81.95 - Original price $81.95
Original price $81.95
Current price $45.88
$45.88 - $45.88
Current price $45.88
384.0oz | $0.12 / oz
Save $36.07 Save $0.00
Original price $38.03
Original price $38.03 - Original price $38.03
Original price $38.03
Current price $29.78
$29.78 - $29.78
Current price $29.78
64.0oz | $0.47 / oz

Hi-Oil content Korintje Cinnamon- Grade A- 4 pound

Elite Spice

Korintje cinnamon powder 2.5% oil,. This cinnamon is so smooth that you can taste it with your finger and it will be spicy-pleasant. It has a very ...

View full details
Original price $38.03
Original price $38.03 - Original price $38.03
Original price $38.03
Current price $29.78
$29.78 - $29.78
Current price $29.78
64.0oz | $0.47 / oz
Save $8.25 Save $0.00
Original price $60.87
Original price $60.87 - Original price $60.87
Original price $60.87
Current price $48.17
$48.17 - $48.17
Current price $48.17

Blue Label Raised Donut Mix-35#

Unity Bakery

This premium mix allows you to effortlessly create consistently delicious donuts. With a proven track record of success for nearly a century, this ...

View full details
Original price $60.87
Original price $60.87 - Original price $60.87
Original price $60.87
Current price $48.17
$48.17 - $48.17
Current price $48.17
Save $12.70 Save $0.00
Original price $24.97
Original price $24.97 - Original price $24.97
Original price $24.97
Current price $23.44
$23.44 - $23.44
Current price $23.44
128.0floz | $0.18 / floz

Quality Simple Syrup Used For Thinning RTU Icings

Quality Bakery

Sweet and straightforward, this syrup is a kitchen staple. Essentially sugar dissolved in water, simple syrup is a kitchen must-have. Use it in sor...

View full details
Original price $24.97
Original price $24.97 - Original price $24.97
Original price $24.97
Current price $23.44
$23.44 - $23.44
Current price $23.44
128.0floz | $0.18 / floz
Save $1.53 Save $0.00
Original price $65.95
Original price $65.95 - Original price $65.95
Original price $65.95
Current price $51.89
$51.89 - $51.89
Current price $51.89
224.0oz | $0.23 / oz

Peanut Butter Decocremes Icing 14 Pounds Ready To Use

Lawrence Foods

This peanut butter icing is an easy-to-use icing sure to make all your baking projects outstanding. Rich with natural peanut butter flavor and text...

View full details
Original price $65.95
Original price $65.95 - Original price $65.95
Original price $65.95
Current price $51.89
$51.89 - $51.89
Current price $51.89
224.0oz | $0.23 / oz
Save $14.06 Save $0.00
Original price $133.38
Original price $133.38 - Original price $133.38
Original price $133.38
Current price $92.71
$92.71 - $92.71
Current price $92.71
18.0lb | $5.15 / lb

Henry & Henry Marshmallow Creme Whip filling and Icing Base- 18 pounds

Henry & Henry

Henry And Henry Marshmallow Creme Whip, 18 Pounds Henry & Henry Creme Whip Base is used to prevent peeling, sagging, crusty surfaces and create...

View full details
Original price $133.38
Original price $133.38 - Original price $133.38
Original price $133.38
Current price $92.71
$92.71 - $92.71
Current price $92.71
18.0lb | $5.15 / lb
Save $40.67 Save $0.00
Original price $69.99
Original price $69.99 - Original price $69.99
Original price $69.99
Current price $45.52
$45.52 - $45.52
Current price $45.52
240.0oz | $0.19 / oz

Major Bakery Solutions Holland Creme 15 lbs

Lawrence Foods

Get ready to indulge in Holland cream - a delicious, creamy filling that's a staple for donuts and pastries. What separates it from the rest is its...

View full details
Original price $69.99
Original price $69.99 - Original price $69.99
Original price $69.99
Current price $45.52
$45.52 - $45.52
Current price $45.52
240.0oz | $0.19 / oz
Save $24.47 Save $0.00
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz

Chocolate Decorettes / Sprinkles / Jimmies

JCT

Chocolate sprinkles made with 10/12 Coco Powder never chocolate coloring.  Soft Baked Sprinkles provide a pleasing appearance without the hard text...

View full details
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz
Save $18.60 Save $0.00
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz

Blue Decorettes / Sprinkles / Jimmies

JCT

Traditional Blue Decorettes create a timeless aesthetic. Soft Baked Jimmies offer attractive flair without a crunchy consistency. Perfect for toppi...

View full details
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz
Save $18.60 Save $0.00
Original price $68.49
Original price $68.49 - Original price $68.49
Original price $68.49
Current price $59.87
$59.87 - $59.87
Current price $59.87
384.0oz | $0.16 / oz

Lawrence Foods Ez Squeeze PineApple Filling, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

This classic Pineapple filling requires no refrigeration and is perfect for filling or topping cakes, pastries, Donuts, pies, and cupcakes. Loaded ...

View full details
Original price $68.49
Original price $68.49 - Original price $68.49
Original price $68.49
Current price $59.87
$59.87 - $59.87
Current price $59.87
384.0oz | $0.16 / oz
Save $8.62 Save $0.00
Original price $72.84
Original price $72.84 - Original price $72.84
Original price $72.84
Current price $49.39
$49.39 - $49.39
Current price $49.39
10.0lb | $4.94 / lb

Banana Icing Fruit made by Fruit Fillings Inc. 10 pounds

FFI

Concentrated organic fruit with real fruit pulp used to add flavor and fruit to icing, confections, or cakes. It also is a great way to make flavor...

View full details
Original price $72.84
Original price $72.84 - Original price $72.84
Original price $72.84
Current price $49.39
$49.39 - $49.39
Current price $49.39
10.0lb | $4.94 / lb
Save $23.45 Save $0.00
Original price $23.22
Original price $23.22 - Original price $23.22
Original price $23.22
Current price $19.89
$19.89 - $19.89
Current price $19.89
80.0oz | $0.25 / oz

No Settle Glaze and Icing Additive- 5 pound Box

Unity Bakery

This starch based powder is created for icing and glaze particles that are heavy and tend to settle to the bottom of the containers after being mix...

View full details
Original price $23.22
Original price $23.22 - Original price $23.22
Original price $23.22
Current price $19.89
$19.89 - $19.89
Current price $19.89
80.0oz | $0.25 / oz
Save $3.33 Save $0.00
Original price $69.22
Original price $69.22 - Original price $69.22
Original price $69.22
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84

Blue Label Yeast Raised (Table Cut) Donut Mix 50#

Unity Bakery

Blue Label Yeast Raised Donut Mix is formulated especially for hand cut donuts. This high potato content, sweet dough donut makes a light and air l...

View full details
Original price $69.22
Original price $69.22 - Original price $69.22
Original price $69.22
Current price $59.84
$59.84 - $59.84
Current price $59.84
Save $9.38 Save $0.00
Original price $80.12
Original price $80.12 - Original price $80.12
Original price $80.12
Current price $62.25
$62.25 - $62.25
Current price $62.25
125.0item | $0.50 / item

1 Dozen White Donut Box 125ct 14 3/8" x 10 7/8" x 2 1/4"

Rios

Pop-up Design Automatic One-Piece Design (125/case) 14 3/8" x 10 7/8" x 2 1/4" This bakery box is sure to show off your top pastries. The innova...

View full details
Original price $80.12
Original price $80.12 - Original price $80.12
Original price $80.12
Current price $62.25
$62.25 - $62.25
Current price $62.25
125.0item | $0.50 / item
Save $17.87 Save $0.00
Original price $88.45
Original price $88.45 - Original price $88.45
Original price $88.45
Current price $80.47
$80.47 - $80.47
Current price $80.47
23.0lb | $3.50 / lb

Brill Icing Smokey Mountain Maple, 23 Pounds

Brill

Brill Icing Smokey Mountain Maple Brill Smoky Mountain Maple Icing is a maple flavored sweet roll icing with excellent gloss and drying characteris...

View full details
Original price $88.45
Original price $88.45 - Original price $88.45
Original price $88.45
Current price $80.47
$80.47 - $80.47
Current price $80.47
23.0lb | $3.50 / lb
Save $7.98 Save $0.00
Original price $63.95
Original price $63.95 - Original price $63.95
Original price $63.95
Current price $56.76
$56.76 - $56.76
Current price $56.76
384.0oz | $0.15 / oz

Lawrence Foods Ez Squeeze Cherry Filling, 2 Pounds, 12 Per Box

Lawrence Foods

Cherry filling with real cherry pieces is bursting with the flavor of sweet and juicy peak-season cherries. It's sweet with just the right amount o...

View full details
Original price $63.95
Original price $63.95 - Original price $63.95
Original price $63.95
Current price $56.76
$56.76 - $56.76
Current price $56.76
384.0oz | $0.15 / oz
Save $7.19 Save $0.00
Original price $265.50
Original price $265.50 - Original price $265.50
Original price $265.50
Current price $204.93
$204.93 - $204.93
Current price $204.93

Westco Mochi Donut Mix 35.2 lbs

Westco

Looking for the latest Donut innovation? Presenting the Westco® Mochi DonutMix! The Westco Mochi Donut Mix is based on the traditional mochi formul...

View full details
Original price $265.50
Original price $265.50 - Original price $265.50
Original price $265.50
Current price $204.93
$204.93 - $204.93
Current price $204.93
Save $60.57 Save $0.00
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79

Devils Food Chocolate Cake Donut Mix Free Sample - you only pay shipping and handling

Unity Bakery

Indulge in the rich, decadent taste of our Devils Food Chocolate Cake Donut Mix! We believe in the value of delicious, high-quality ingredients, wh...

View full details
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79
Original price $78.98
Original price $78.98 - Original price $78.98
Original price $78.98
Current price $67.50
$67.50 - $67.50
Current price $67.50

Cane Powdered Sugar 10x 50#

Unity Bakery

This is not beet sugar. This extra fine 10X powdered sugar creates the smoothest and best tasting icings and is preferred by the top bakers around ...

View full details
Original price $78.98
Original price $78.98 - Original price $78.98
Original price $78.98
Current price $67.50
$67.50 - $67.50
Current price $67.50
Save $11.48 Save $0.00
Original price $66.68
Original price $66.68 - Original price $66.68
Original price $66.68
Current price $59.29
$59.29 - $59.29
Current price $59.29
250.0item | $0.24 / item

9 5/8 x 6 3/4 x 3 1/8 Auto Donuts Boxes (250 Count)

Rios

  * Sold as a 1/2 Dozen box with the product laying flat or 1 dozen standing. Made with recyclable SBS White board inside and out Premium white vi...

View full details
Original price $66.68
Original price $66.68 - Original price $66.68
Original price $66.68
Current price $59.29
$59.29 - $59.29
Current price $59.29
250.0item | $0.24 / item
Save $7.39 Save $0.00
Original price $22.99
Original price $22.99 - Original price $22.99
Original price $22.99
Current price $14.23
$14.23 - $14.23
Current price $14.23

White Decorating Sugar 5 lbs

Unity Bakery

A large grain-sized, very white, low ash sugar. Ideal toppings and baked goods. It provides clarity, brilliance and exceptional whiteness.

Original price $22.99
Original price $22.99 - Original price $22.99
Original price $22.99
Current price $14.23
$14.23 - $14.23
Current price $14.23
Save $8.76 Save $0.00
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz

Red Decorettes / Sprinkles / Jimmies

JCT

Traditional Red Decorettes create a timeless aesthetic. Soft Baked Jimmies offer attractive flair without a crunchy consistency. Perfect for toppin...

View full details
Original price $39.59
Original price $39.59 - Original price $39.59
Original price $39.59
Current price $20.99
$20.99 - $20.99
Current price $20.99
80.0oz | $0.26 / oz
Save $18.60 Save $0.00