Skip to content

Shop All Supplies

Every supply we stock — mixes, icings, fillings, toppings, flavorings, oils & shortening, boxes, bags, and more.

Filters

Original price $74.99
Original price $74.99 - Original price $74.99
Original price $74.99
Current price $56.49
$56.49 - $56.49
Current price $56.49
312.0oz | $0.18 / oz

Quality Cubed Apple Turnover, Donut, Cake & Pastry Filling-19.5 pound

Quality Bakery

Cubed Apple Danish Filling  is a premium, ready-to-use fruit filling made with tender, uniformly cubed apples that retain their shape and texture t...

View full details
Original price $74.99
Original price $74.99 - Original price $74.99
Original price $74.99
Current price $56.49
$56.49 - $56.49
Current price $56.49
312.0oz | $0.18 / oz
Save $18.50 Save $0.00
Original price $4,322.00
Original price $4,322.00 - Original price $4,322.00
Original price $4,322.00
Current price $3,509.30
$3,509.30 - $3,509.30
Current price $3,509.30

Bulk Blueberry Cake Donut Mix 40 x 50# bags

Unity Bakery

The 40 bags are stacked and wrapped on a pallet providing you the best price possible for our award winning blueberry cake mix. These orders are sh...

View full details
Original price $4,322.00
Original price $4,322.00 - Original price $4,322.00
Original price $4,322.00
Current price $3,509.30
$3,509.30 - $3,509.30
Current price $3,509.30
Save $812.70 Save $0.00
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10

Bulk Buttermilk Cake Donut Mix 40 x 50# bags (2,000 lbs)

Unity Bakery

The 40 bags are stacked and wrapped on a pallet. These orders are shipped by pallet with lift gate or dock to dock. This is an established brand kn...

View full details
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10
Save $725.70 Save $0.00
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35

Devils Food Chocolate Cake Donut Mix 50#

Unity Bakery

Experience the ultimate chocolate indulgence with our Devils Food Chocolate Cake Donut Mix. This 50-pound bulk blend delivers an irresistibly dark,...

View full details
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35
Save $15.70 Save $0.00
Original price $96.47
Original price $96.47 - Original price $96.47
Original price $96.47
Current price $82.45
$82.45 - $82.45
Current price $82.45

Sour Cream Old Fashioned Cream Cake Donut Mix 50#

Unity Bakery

Discover the perfect foundation for exceptional donuts with our Sour Cream Old Fashioned Cake Donut Mix. This premium 50-pound blend delivers the s...

View full details
Original price $96.47
Original price $96.47 - Original price $96.47
Original price $96.47
Current price $82.45
$82.45 - $82.45
Current price $82.45
Save $14.02 Save $0.00
Original price $65.00
Original price $65.00 - Original price $65.00
Original price $65.00
Current price $60.00
$60.00 - $60.00
Current price $60.00
125.0item | $0.48 / item

Printed Bakery or Donut Boxes- Donut- Dozen- (125 Boxes) = 1 Case (Free Freight)

Rios

Pop-up Design- This box is sold with Free Freight to you and if you buy more than 10 per order, receive an additional 5% off your order Printed- Ri...

View full details
Original price $65.00
Original price $65.00 - Original price $65.00
Original price $65.00
Current price $60.00
$60.00 - $60.00
Current price $60.00
125.0item | $0.48 / item
Save $5.00 Save $0.00
Original price $13,541.25 - Original price $13,541.25
Original price
$13,541.25
$13,541.25 - $13,541.25
Current price $13,541.25

Custom Donut Boxes- *Free Shipping to you

Bakery Wholesalers

Custom Donut Boxes, a perfect solution to showcase your delectable and vibrant donuts in a truly enticing manner. With personalized donut packaging...

View full details
Original price $13,541.25 - Original price $13,541.25
Original price
$13,541.25
$13,541.25 - $13,541.25
Current price $13,541.25
Original price $68.50
Original price $68.50 - Original price $68.50
Original price $68.50
Current price $52.10
$52.10 - $52.10
Current price $52.10
50.0item | $1.04 / item

1/2 Sheet Cake Boards Double Wall 18-3/8 X 14

Rios

Enjoy the convenience and presentation of this 18-3/8" x 14" double-wall corrugated white cake pad. Its uncoated white color provides an attractive...

View full details
Original price $68.50
Original price $68.50 - Original price $68.50
Original price $68.50
Current price $52.10
$52.10 - $52.10
Current price $52.10
50.0item | $1.04 / item
Save $16.40 Save $0.00
Original price $106.19
Original price $106.19 - Original price $106.19
Original price $106.19
Current price $54.16
$54.16 - $54.16
Current price $54.16
80.0oz | $0.68 / oz

Apple Pie Spice-5 lb Box

IBS

International Bakers is know for Quality Spices and Flavors. The Apple Pie Spice blend contains a wonderful mixture of Natural cinnamon, nutmeg, an...

View full details
Original price $106.19
Original price $106.19 - Original price $106.19
Original price $106.19
Current price $54.16
$54.16 - $54.16
Current price $54.16
80.0oz | $0.68 / oz
Save $52.03 Save $0.00
Original price $2,800.40
Original price $2,800.40 - Original price $2,800.40
Original price $2,800.40
Current price $2,284.80
$2,284.80 - $2,284.80
Current price $2,284.80

Bulk Red Label Raised Donut Mix- 40 Bag Pallet

Unity Bakery

Sweet and excellent taste with great table characteristics and is good for machine cut donuts also. Just add water and yeast to make a high yield d...

View full details
Original price $2,800.40
Original price $2,800.40 - Original price $2,800.40
Original price $2,800.40
Current price $2,284.80
$2,284.80 - $2,284.80
Current price $2,284.80
Save $515.60 Save $0.00
Original price $2,800.40
Original price $2,800.40 - Original price $2,800.40
Original price $2,800.40
Current price $2,273.92
$2,273.92 - $2,273.92
Current price $2,273.92

Bulk Blue Label Raised Donut Mix- 40 bag pallet

Unity Bakery

This Rich and Sweet Mix is easy to make – just add water and yeast to create a delicious Raised Donuts. Each bag weighs 50 pounds. This 2,000 pound...

View full details
Original price $2,800.40
Original price $2,800.40 - Original price $2,800.40
Original price $2,800.40
Current price $2,273.92
$2,273.92 - $2,273.92
Current price $2,273.92
Save $526.48 Save $0.00
Original price $86.15
Original price $86.15 - Original price $86.15
Original price $86.15
Current price $75.36
$75.36 - $75.36
Current price $75.36
10000.0item | $0.01 / item

Handy Wacks Bakery Tissues (10 boxes of 1000)

Handy Wacks

Handy Wacks Bakery Tissues are essential for any bakery or food service operation. These dry waxed tissue papers come in an easy-to-use interfolded...

View full details
Original price $86.15
Original price $86.15 - Original price $86.15
Original price $86.15
Current price $75.36
$75.36 - $75.36
Current price $75.36
10000.0item | $0.01 / item
Save $10.79 Save $0.00
Original price $27.92
Original price $27.92 - Original price $27.92
Original price $27.92
Current price $24.26
$24.26 - $24.26
Current price $24.26
500.0item | $0.05 / item

2 pound bakery bags- 500 count

Okie Packaging

Paper Bakery Bags, Durable Paper Bags, 2 Pound Capacity, White, Pack Of 500 Bags The white bakery bags are undecorated, you could decorate these ba...

View full details
Original price $27.92
Original price $27.92 - Original price $27.92
Original price $27.92
Current price $24.26
$24.26 - $24.26
Current price $24.26
500.0item | $0.05 / item
Save $3.66 Save $0.00
Original price $78.49
Original price $78.49 - Original price $78.49
Original price $78.49
Current price $49.59
$49.59 - $49.59
Current price $49.59
200.0item | $0.25 / item

10 X 6-3/4 X 3-1/2 White Auto Fold Box 200 Count

Rios

Donut Boxes One Dozen Standing  Comparable to the Southern Champion Tray 1209 Offer fast and efficient service at your bakery or donut shop with th...

View full details
Original price $78.49
Original price $78.49 - Original price $78.49
Original price $78.49
Current price $49.59
$49.59 - $49.59
Current price $49.59
200.0item | $0.25 / item
Save $28.90 Save $0.00
Original price $48.25
Original price $48.25 - Original price $48.25
Original price $48.25
Current price $24.09
$24.09 - $24.09
Current price $24.09
80.0oz | $0.30 / oz

Black Decorettes / Sprinkles / Jimmies

DecoPac

Black Decorettes exude a classic and timeless charm. Soft Baked Jimmies offer a pleasing visual appeal without a crunchy texture. Perfect for topp...

View full details
Original price $48.25
Original price $48.25 - Original price $48.25
Original price $48.25
Current price $24.09
$24.09 - $24.09
Current price $24.09
80.0oz | $0.30 / oz
Save $24.16 Save $0.00
Original price $15.01
Original price $15.01 - Original price $15.01
Original price $15.01
Current price $10.99
$10.99 - $10.99
Current price $10.99
16.5oz | $0.67 / oz

Snowflake Quins Sprinkles 16.5 oz

DecoPac

Mix includes white snowflakes. 16.5 oz. handheld container. Due to the nature of the product, slight color variations may occur. Dimensions: ...

View full details
Original price $15.01
Original price $15.01 - Original price $15.01
Original price $15.01
Current price $10.99
$10.99 - $10.99
Current price $10.99
16.5oz | $0.67 / oz
Save $4.02 Save $0.00
Original price $24.95
Original price $24.95 - Original price $24.95
Original price $24.95
Current price $10.99
$10.99 - $10.99
Current price $10.99
18.0oz | $0.61 / oz

Harvest Thanksgiving Quins Sprinkles 18 oz

DecoPac

Fall into thanksgiving with this assortment. Assortment includes brown, red, orange, yellow, and green leaves and haystacks. 18 oz. handheld ...

View full details
Original price $24.95
Original price $24.95 - Original price $24.95
Original price $24.95
Current price $10.99
$10.99 - $10.99
Current price $10.99
18.0oz | $0.61 / oz
Save $13.96 Save $0.00
Original price $35.39
Original price $35.39 - Original price $35.39
Original price $35.39
Current price $30.24
$30.24 - $30.24
Current price $30.24

Superb Select Liquid Butter (1 gallon)

Stratas Foods

Use Superb pan and grill liquid butter flavored oil for all your cooking and flavoring needs. Liquid butter adds flavor to pastries, cakes, cookies...

View full details
Original price $35.39
Original price $35.39 - Original price $35.39
Original price $35.39
Current price $30.24
$30.24 - $30.24
Current price $30.24
Save $5.15 Save $0.00
Original price $104.95
Original price $104.95 - Original price $104.95
Original price $104.95
Current price $91.65
$91.65 - $91.65
Current price $91.65
50.0lb | $1.83 / lb

NH 108 All Purpose Shortening 50#

bungee

Bunge NH 108 is a performance palm shortenings that offers great mouthfeel, texture, and workability. . All of NH’s shortenings are also 100% hydro...

View full details
Original price $104.95
Original price $104.95 - Original price $104.95
Original price $104.95
Current price $91.65
$91.65 - $91.65
Current price $91.65
50.0lb | $1.83 / lb
Save $13.30 Save $0.00
Original price $4,112.64
Original price $4,112.64 - Original price $4,112.64
Original price $4,112.64
Current price $3,296.88
$3,296.88 - $3,296.88
Current price $3,296.88

APEX NON HYDROGENATED PREMIUM DONUT FRY OIL/ SHORTENING 5% off-Wholesale Price-36 Cubes of shortening per pallet

Stratas Foods

Don't use liquid oil for your donuts. Donuts require a hard fat to prevent the donuts from absorbing excessive oil. We have tested many varieties a...

View full details
Original price $4,112.64
Original price $4,112.64 - Original price $4,112.64
Original price $4,112.64
Current price $3,296.88
$3,296.88 - $3,296.88
Current price $3,296.88
Save $815.76 Save $0.00
Original price $149.99
Original price $149.99 - Original price $149.99
Original price $149.99
Current price $135.56
$135.56 - $135.56
Current price $135.56
560.0oz | $0.24 / oz

Brill Vanilla Light 'n Fluffy Buttercreme Frosting

Westco

Ready to Use is What You Need in an Icing! Brill Vanilla Buttercreme is a professional-grade, ready-to-use commercial frosting trusted by bake...

View full details
Original price $149.99
Original price $149.99 - Original price $149.99
Original price $149.99
Current price $135.56
$135.56 - $135.56
Current price $135.56
560.0oz | $0.24 / oz
Save $14.43 Save $0.00
Original price $163.95
Original price $163.95 - Original price $163.95
Original price $163.95
Current price $114.05
$114.05 - $114.05
Current price $114.05
18.0lb | $6.34 / lb

Brill German Chocolate Icing with Pecans 18 pounds RTU

Brill

Brill Icing German Chocolate Transmart Pail A fully prepared, ready to use, German Chocolate, cake icing. Contains Coconut and Pecans. Kosher Dairy...

View full details
Original price $163.95
Original price $163.95 - Original price $163.95
Original price $163.95
Current price $114.05
$114.05 - $114.05
Current price $114.05
18.0lb | $6.34 / lb
Save $49.90 Save $0.00
Original price $168.42
Original price $168.42 - Original price $168.42
Original price $168.42
Current price $147.15
$147.15 - $147.15
Current price $147.15
40.0lb | $3.68 / lb

Whole Cherry Pie Filling- 40 Pound Pail

Bear Stewart

Bear Stewart Pie Fillings are of the highest quality made with more fruit. The large cherries and the amount of cherries with each bite will amaze ...

View full details
Original price $168.42
Original price $168.42 - Original price $168.42
Original price $168.42
Current price $147.15
$147.15 - $147.15
Current price $147.15
40.0lb | $3.68 / lb
Save $21.27 Save $0.00
Original price $107.95
Original price $107.95 - Original price $107.95
Original price $107.95
Current price $94.29
$94.29 - $94.29
Current price $94.29
592.0oz | $0.16 / oz

Quality Cubed Apple Turnover, Donut, Cake & Pastry Filling – 37 pound

Quality Bakery

Cubed Apple Danish Filling  is a premium, ready-to-use fruit filling made with tender, uniformly cubed apples that retain their shape and texture t...

View full details
Original price $107.95
Original price $107.95 - Original price $107.95
Original price $107.95
Current price $94.29
$94.29 - $94.29
Current price $94.29
592.0oz | $0.16 / oz
Save $13.66 Save $0.00