Skip to content

Shop All Supplies

Every supply we stock — mixes, icings, fillings, toppings, flavorings, oils & shortening, boxes, bags, and more.

Filters

Original price $143.25
Original price $143.25 - Original price $143.25
Original price $143.25
Current price $114.14
$114.14 - $114.14
Current price $114.14
40.0lb | $2.85 / lb

Bear Stewart Prune Filling for Pastries and Danish

Bear Stewart

Special order item only- call 1-918-739-3674 for availability - no image is currently available Bear Stewart Prune filling is packed in 4-gallon re...

View full details
Original price $143.25
Original price $143.25 - Original price $143.25
Original price $143.25
Current price $114.14
$114.14 - $114.14
Current price $114.14
40.0lb | $2.85 / lb
Save $29.11 Save $0.00
Original price $119.44
Original price $119.44 - Original price $119.44
Original price $119.44
Current price $83.61
$83.61 - $83.61
Current price $83.61

Westco Chunky Apple

Westco

Westco apple fillings offer the goodness of apples and a crispy fresh taste for all applications. So, the next time you make apple pie, turnover, d...

View full details
Original price $119.44
Original price $119.44 - Original price $119.44
Original price $119.44
Current price $83.61
$83.61 - $83.61
Current price $83.61
Save $35.83 Save $0.00
Original price $98.28
Original price $98.28 - Original price $98.28
Original price $98.28
Current price $77.99
$77.99 - $77.99
Current price $77.99

Westco Cranberry Fruit-O Concentrate Icing Fruit 12#

Westco

Westco Cranberry Fruit-O icing fruit, perfect for adding a distinctive fall flavor to your seasonal donut and bakery offerings.  Ideal for creating...

View full details
Original price $98.28
Original price $98.28 - Original price $98.28
Original price $98.28
Current price $77.99
$77.99 - $77.99
Current price $77.99
Save $20.29 Save $0.00
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10

Bulk Vanilla Cake Donut Mix 40 x 50# bags (2,000 lbs)

Unity Bakery

The 40 bags are stacked and wrapped on a pallet. These orders are shipped by pallet with lift gate or dock to dock. This is an established brand kn...

View full details
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10
Save $725.70 Save $0.00
Original price $4,785.20
Original price $4,785.20 - Original price $4,785.20
Original price $4,785.20
Current price $3,885.50
$3,885.50 - $3,885.50
Current price $3,885.50

Bulk Pumpkin Cake Donut Mix (Seasonal)40 X 50# Bags

Unity Bakery

The 40 bags are stacked and wrapped on a pallet. These orders are shipped by pallet with lift gate or dock to dock. As Fall approaches one of the t...

View full details
Original price $4,785.20
Original price $4,785.20 - Original price $4,785.20
Original price $4,785.20
Current price $3,885.50
$3,885.50 - $3,885.50
Current price $3,885.50
Save $899.70 Save $0.00
Original price $4,322.00
Original price $4,322.00 - Original price $4,322.00
Original price $4,322.00
Current price $3,509.30
$3,509.30 - $3,509.30
Current price $3,509.30

Bulk Chocolate Cake Donut Mix (Seasonal)40 X 50# Bags

Unity Bakery

The 40 bags are stacked and wrapped on a pallet. These orders are shipped by pallet with lift gate or dock to dock. Chocolate Cake Donut Mix made w...

View full details
Original price $4,322.00
Original price $4,322.00 - Original price $4,322.00
Original price $4,322.00
Current price $3,509.30
$3,509.30 - $3,509.30
Current price $3,509.30
Save $812.70 Save $0.00
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35

Chocolate Fudge Cake Donut Mix 50#

Unity Bakery

Indulge in our premium Chocolate Fudge Cake Donut Mix—a 50-pound bulk option designed for serious donut makers. Crafted with premium black cocoa an...

View full details
Original price $108.05
Original price $108.05 - Original price $108.05
Original price $108.05
Current price $92.35
$92.35 - $92.35
Current price $92.35
Save $15.70 Save $0.00
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79

Chocolate Fudge Cake Donut Mix Free Sample - you only pay shipping and handling

Unity Bakery

Experience the allure of our Chocolate Fudge Cake Donut Mix with this risk-free sample—pay only shipping and handling. Crafted with premium black c...

View full details
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$22.79
$22.79 - $22.79
Current price $22.79
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10

Sour Cream Old Fashioned Cream Cake Donut 40 x 50# Bags (2000 lbs) Bulk

Unity Bakery

Discover the perfect foundation for exceptional donuts with our Sour Cream Old Fashioned Cake Donut Mix. This premium 50-pound blend delivers the s...

View full details
Original price $3,858.80
Original price $3,858.80 - Original price $3,858.80
Original price $3,858.80
Current price $3,133.10
$3,133.10 - $3,133.10
Current price $3,133.10
Save $725.70 Save $0.00
Original price $4,376.30
Original price $4,376.30 - Original price $4,376.30
Original price $4,376.30
Current price $3,885.50
$3,885.50 - $3,885.50
Current price $3,885.50
2000.0lb | $1.94 / lb

Apple Cider Cake Donut Mix for (40 Bags or More Bulk Orders)

Unity Bakery

Buy bulk and save 5%- Regular 102.25 per bag. Bulk Price is 97.13 a bag x 40 bags Apple cider spiced cake donut mix crafted with real apple cider f...

View full details
Original price $4,376.30
Original price $4,376.30 - Original price $4,376.30
Original price $4,376.30
Current price $3,885.50
$3,885.50 - $3,885.50
Current price $3,885.50
2000.0lb | $1.94 / lb
Save $490.80 Save $0.00
Original price $90.39 - Original price $90.39
Original price
$90.39
$90.39 - $90.39
Current price $90.39
10000.0item | $0.01 / item

Tall Dispenser Napkins- 10,000 per case

Okie Packaging

This white tall-fold dispenser napkin is a perfect economical napkin option that will keep your patron's hands clean without breaking the budget! P...

View full details
Original price $90.39 - Original price $90.39
Original price
$90.39
$90.39 - $90.39
Current price $90.39
10000.0item | $0.01 / item
Original price $438.75
Original price $438.75 - Original price $438.75
Original price $438.75
Current price $267.00
$267.00 - $267.00
Current price $267.00
800.0oz | $0.33 / oz

Hi-Oil content Korintje Cinnamon- Grade A- 50 pounds

Elite Spice

Korintje cinnamon powder 2.5% oil,. This 50 pound box of the best quality cinnamon available is so smooth that you can taste it with your finger an...

View full details
Original price $438.75
Original price $438.75 - Original price $438.75
Original price $438.75
Current price $267.00
$267.00 - $267.00
Current price $267.00
800.0oz | $0.33 / oz
Save $171.75 Save $0.00
Original price $34.52
Original price $34.52 - Original price $34.52
Original price $34.52
Current price $29.50
$29.50 - $29.50
Current price $29.50

Chopped Granulated Peanuts donuts, ice cream and candy Topping- 5 pounds

Unity Bakery

This product comes in a five pound sealed bags allowing you to keep the product at maximum freshness. Use granulated peanuts to top off desserts, c...

View full details
Original price $34.52
Original price $34.52 - Original price $34.52
Original price $34.52
Current price $29.50
$29.50 - $29.50
Current price $29.50
Save $5.02 Save $0.00
Original price $3,574.35
Original price $3,574.35 - Original price $3,574.35
Original price $3,574.35
Current price $3,155.00
$3,155.00 - $3,155.00
Current price $3,155.00

Granulated Pure Cane Sugar (Bulk 50 to a pallet of 50 Pound bags (brand could vary)

Unity Bakery

Fine Granulated Sugar- Look no further than this 50 lb. sugar bag to sweeten the offerings of your restaurant or bakery in an endless number of way...

View full details
Original price $3,574.35
Original price $3,574.35 - Original price $3,574.35
Original price $3,574.35
Current price $3,155.00
$3,155.00 - $3,155.00
Current price $3,155.00
Save $419.35 Save $0.00
Original price $67.50 - Original price $67.50
Original price
$67.50
$67.50 - $67.50
Current price $67.50

Fine Granulated Pure Cane Sugar 50 Pound bag (brand could vary)

Unity Bakery

Fine Granulated Sugar- Look no further than this 50 lb. sugar bag to sweeten the offerings of your restaurant or bakery in an endless number of way...

View full details
Original price $67.50 - Original price $67.50
Original price
$67.50
$67.50 - $67.50
Current price $67.50
Original price $3,574.35
Original price $3,574.35 - Original price $3,574.35
Original price $3,574.35
Current price $3,155.00
$3,155.00 - $3,155.00
Current price $3,155.00

Cane Powdered Sugar 10x- Wholesale Pricing 50 Per Pallet

Unity Bakery

Powdered sugar, also called confectioners' sugar, 10X sugar or icing sugar, is a finely ground sugar produced by milling granulated sugar into a po...

View full details
Original price $3,574.35
Original price $3,574.35 - Original price $3,574.35
Original price $3,574.35
Current price $3,155.00
$3,155.00 - $3,155.00
Current price $3,155.00
Save $419.35 Save $0.00